Przejdź do treści

Akcje

Ferie 2020

 

,,Bezpieczne ferie 2019’’

Dla dzieci i młodzieży szkolnej ferie są wspaniałym czasem relaksu i odpoczynku od zajęć szkolnych i nauki. Dla wielu służb i instytucji to czas wzmożonego działania.

Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpiecznego i zdrowego wypoczynku dzieci i młodzieży Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie jak co roku rozpoczął akcje pod hasłem ,,Bezpieczne Ferie 2019’’.

Zagwarantowanie dzieciom i młodzieży atrakcyjnego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku, upowszechnianie wśród nich wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń należy do zadań wszystkich osób zajmujących się opieką i wychowaniem.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny apeluje do rodziców, opiekunów, organizatorów wypoczynku oraz instytucji czuwających nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży o rozsądek , rozwagę i odpowiedzialność. Niech radosny i bezpieczny wypoczynek w okresie ferii dostarczy wspaniałych, niezapomnianych i pozytywnych wrażeń, tak by uczniowie jak najlepiej wypoczęli i zdrowi wrócili do swoich szkolnych obowiązków. W związku ze szczytem zachorowań w okresie zimowym na grypę i przeziębienia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piasecznie przypomina o zasadach dotyczących zarówno zdrowego stylu życia, jak też o prostych czynnościach higienicznych, które mogą uchronić przed zachorowaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Materiały do pobrania:

https://www.youtube.com/watch?v=uJe_q1JLmVU –pierwsza pomoc przedmedyczna

 

www.narkotyki.pl/profilaktyka-uzaleznien/     profilaktyka uzależnień

 

Informacje ogólne:

Informacje o wszawicy:

Informacje o świerzbie: